3 مورد از مصارف اصلی کود مرغی

آیا تاکنون از کود مرغی استفاده کرده اید؟ یا اصلاً در مورد مصارف اصلی کود مرغی چیزی شنیده اید؟ در اینجا قصد داریم بطور مجمل شما را با 3 نوع از موارد استفاده از کود مرغی آشنا سازیم.
تا همین چند سال اخیر کمتر کسی از تاثیرات کود مرغی اطلاع داشت و در اکثر کشورها بدلیل عدم شناخت و دانش کافی در این زمینه، متاسفانه انباشت حجم زیادی از کودهای مرغی مسائل و مشکلات عدیده ای را بویژه از لحاظ زیستی ایجاد کرده بود، ولی تحقیقات و بررسی های فراوان پرده از فواید پنهان این ماده ارزشمند برداشت، بطوریکه امروزه کود مرغی بعنوان یکی از اقلام اساسی در تمام دنیا داد و ستد شده و تجارت پرسودی را رقم زده است.

کود مرغی موارد مصرف بسیار داشته که در اینجا به 3 نوع از شایعترین کاربردهای این ترکیب با ارزش اشاره میگردد:

تغذیه دام
قسمتی از این ماده بعنوان تغذیه در بین دام ها و بویژه تغذیه انواع ماهی کاربرد دارد. البته این نکته لازم به ذکر است، برای اینکه بتوان از کود مرغی یک ترکیب مغذی برای دام تهیه نمود بایستی طی فرآیندی کود مرغی را فرآوری نموده تا به ترکیبی دست یافت که غذای مناسبی برای دام باشد.

سوخت خانگی و صنعتی
درصد پائینی از ترکیبات کود مرغی در تهیه نوعی گاز بعنوان سوخت جهت مصارف خانگی و حتی صنعتی استفاده می گردد.

کشاورزی
عمده ترکیبات کود مرغی در عرصه کشاورزی کاربرد دارد، که طی بررسی محققان چنانچه مرغ از تغذیه و شرایط نگهداری مناسبی برخوردار باشد، ترکیب کود مرغی بازدهی بسیار بیشتری نسبت به کود گاوی و یا سایر کودهای شیمیایی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما