باران کود
خانه / کود مرغی / ۲ عامل اصلی لزوم مصرف کود مرغی

۲ عامل اصلی لزوم مصرف کود مرغی

آیا خاکهای مناطق مختلف قدرت حاصلخیزی مشابه دارند؟ آیا لزوم مصرف کود مرغی و یا کودهای شیمیایی را جهت افزایش حاصلخیزی زمین می دانید؟ در این مطلب به ۲ عامل اصلی در این خصوص اشاره می گردد.
تضعیف و فرسایش خاک که منجر به کاهش یا از بین رفتن میزان حاصلخیزی آن می گردد به دو عامل اصلی بستگی دارد.

این دو عامل عبارتند از:

  1. کشت های مداوم و متوالی در زمینهای زراعی.
  2. استفاده بیش از حد اندازه از کودهای شیمیایی.

خاک های زمین های زراعی در مناطق مختلف، بدلیل شرایط آب و هوایی و اقلیمی گوناگون دارای قدرت حاصلخیزی متفاوتی می باشند، لذا انجام فرآیند کشت و کار بصورت متوالی و بدون وقفه، باعث کاهش قدرت باروری و در نتیجه موجب فرسایش خاک می گردد.
کودهای شیمیایی از ترکیبات و مواد غیر ارگانیک ساخته می شوند لذا استفاده مدام و بیش از حد مجاز از این کودها، عناصر مغذی و نیز مواد معدنی خاک را از بین برده و به مرور باکتریها در خاک گسترش یافته و عوارض این امر خاک را بیمار و غیر بارور خواهد نمود.

با توجه به بررسی های انجام گرفته، با استفاده و بکارگیری کودهای فرآوری شده مرغی بصورت خالص و یا حداقل بصورت ترکیبی با کودهای شیمیایی، می توان با عوارض ناشی از دو عامل ذکر شده بخوبی مبارزه نمود و در این صورت تا حد زیادی مقاومت خاک و در نهایت میزان باروری و حاصلخیزی خاک افزایش می یابد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
آدرس کانال: bazarekood@
پست الکترونیکی: Zare.compost@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید کود مرغی فراوری شده از تولیدی

کود مرغی فراوری شده، در واقع از بهترین و مرغوب ترین کود های فراوری شده موجود در کشور است که معمولا کیفیت ساختاری بالایی دارد و این نوع از کود ها برای بسیاری از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *