باران کود
خانه / کود مرغی / کود مرغی برای خوراک دام مناسب است؟

کود مرغی برای خوراک دام مناسب است؟

آیا می توان از کود مرغی جهت خوراک دام استفاده کرد؟ آیا ترکیبات و عناصری که در کود مرغی موجود است می تواند برای دام مناسب باشد؟ کود مرغی چه عوارضی برای دام در پی خواهد داشت؟
امروزه تحقیقات گسترده و فراوانی در جهت شناسایی و کاربرد موادی چون فرآورده های زائد در کشت و کارها و دامداری ها انجام می شود تا کسری منابع موجود در تعذیه دام ها تکمیل و تامین گردد.

یکی از بارزترین این مواد، بقایا و فضولات موجود در بستر سالن های پرورش مرغ است.

تحقیقات انجام شده تا به امروز اثبات کرده که کود مرغی خام، حاصل از فضولات مرغی به تنهایی قابل مصرف نبوده و بایستی طی عملیات فرآوری، عوامل و عناصر آلوده و بیماری زای آن دفع و طی عملیات غنی سازی، ارزش غذایی آن را افزایش داده تا محصولی تحت عنوان کود مرغی غنی شده بدست آید، که میتواند کمبود های موجود در زنجیره غذایی دام ها را تکمیل نماید.

تحقیقات و بررسی ها نشان داده که چنانچه کودهای مرغی خام غنی سازی شوند، دارای هیچ گونه عوارضی برای دام ها نبوده، بلکه می تواند رشد دام ها را بهبود بخشیده و در نهایت میزان ارزش غذایی فرآورده های دامی را افزایش خواهند داد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
آدرس کانال: bazarekood@
پست الکترونیکی: Zare.compost@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عرضه کننده کود مرغی مایع فراوری شده

عرضه کننده کود مرغی مایع فراوری شده این محصولات در بسته بندی های گوناگونی در اختیار شما عزیزان قرار می دهد که خرید را برای شما بسیار آسان است و شما می توانید از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *