باران کود
خانه / کود مرغی / تاثیرات و مزایای کود مرغی ارگانیک

تاثیرات و مزایای کود مرغی ارگانیک

آیا می دانید به چه نوع کود مرغی، ارگانیک اطلاق می گردد؟ منظور از ارگانیک بودن چیست؟ تاثیرات و مزایای این نوع کودهای مرغی چیست و بیشتر در چه مرحله ای از فرآیند کشت، بیشتر مشخص خواهد شد؟
در فرآیند و عملیات کود دهی مزارع و باغ ها، سلامت ترکیب کودها بسیار حائز اهمیت است، چرا که نوع ترکیبات و عناصر موجود در کودهای مرغی، بازخورد و اثر آن در زمان برداشت محصول مشخص خواهد داشت.

کودهای ارگانیک مرغی می توانند یکی از کودهای مطلوب به همین منظور باشند. چرا که در زمان پرورش مرغ های ارگانیک، از انواع مکمل ها و آنتی بیوتیک های مرسوم موجود استفاده نمی شود، لذا در کودهای حاصل از این نوع مرغ ها، ترکیبات داروهای ممنوعه یافت نمی شود و در نتیجه کود مورد نیاز خاک زمین های کشاورزی، عاری از هر گونه عوارضی، تولید خواهند شد.

به دلیل شیوع بیماری ها و آلودگی های واگیر در مرغداری ها از انواع داروها جهت کاهش یا جلوگیری از مرگ و میر جوجه ها در روزها و هفته های ابتدایی رشد استفاده می گردد و این داروها در روزهای سرد سال مصرف بیشتری دارد، ولی در نهایت عوارض داروها به کودهای تولید شده از این مرغ ها انتقال خواهد یافت و از قدرت حاصلخیزی کودهای مرغی کاسته خواهد شد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
آدرس کانال: bazarekood@
پست الکترونیکی: Zare.compost@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید کود مرغی فراوری شده از تولیدی

کود مرغی فراوری شده، در واقع از بهترین و مرغوب ترین کود های فراوری شده موجود در کشور است که معمولا کیفیت ساختاری بالایی دارد و این نوع از کود ها برای بسیاری از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *