باران کود
خانه / کود مرغی / تاثیرات کود مرغی بر خاک

تاثیرات کود مرغی بر خاک

آیا تاکنون از تاثیرات کود مرغی بر خاک چیزی شنیده اید؟ آیا در صورت عدم استفاده از کود شیمیایی و جایگزین کردن کود مرغی بجای آن نتایج حاصل رضایت بخش خواهد بود یا خیر؟
کود مرغی به اعتیار آزمایشات و بررسی های گسترده در کشورهای پیشرفته دنیا، دارای عناصر مغذی با قدرت بالا بوده و در صورت استفاده از کودهای مرغی در زمین ها و مزارع کشاورزی بازدهی بسیار مطلوبی در باروری و حاصلخیزی خاک ایجاد خواهد شد.

البته برای استفاده از کودهای مرغی جهت کمک به حاصلخیزی خاک بایستی نکاتی را رعایت نمود تا نتیجه عکس حاصل نشود.

میزان مصرف و تزریق کود مرغی در خاک در هر هکتار نبایستی بیش از حد مجاز باشد. نتایج حاصل از بررسی ها نشان داده که مقدار استاندارد نیاز خاک به کود مرغی در هر هکتار ۲۰ تن می باشد. در صورت رعایت این مورد، کود مرغی نقش مکمل بودن خود را بخوبی اجرا خواهد کرد و قدرت باروری خاک بالا خواهد رفت.

نکته قابل توجه اینکه با تنها یک مرتبه مصرف اصولی از کود مرغی در مزارع، حداقل تا ۳ الی ۴ سال زمین قدرت حاصلخیزی مطلوبی داشته و نیاز به استفاده از هیچ کودی نیست.

لازم به ذکر است در صورت استفاده بیش از حد مجاز کود مرغی در زمین، درصد مازاد کود، جذب خاک نشده و ته نشین خواهد شد و با گذشت زمان بستر مناسبی برای ایجاد و رشد آفتهای گوناگون را فراهم خواهد ساخت و حتی در سال دوم ، دیگر خاک شرایط لازم برای کشت مناسب را نخواهد داشت.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
آدرس کانال: bazarekood@
پست الکترونیکی: Zare.compost@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عرضه کننده کود مرغی مایع فراوری شده

عرضه کننده کود مرغی مایع فراوری شده این محصولات در بسته بندی های گوناگونی در اختیار شما عزیزان قرار می دهد که خرید را برای شما بسیار آسان است و شما می توانید از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *